Ruszyła strona SpaceX.com.pl

Witamy na stronie SpaceX.com.pl!

Czym jest ta strona i kim są jej autorzy?

Strona powstała w celu dostarczania najnowszych informacji na temat działań firmy SpaceX, ich rakiet oraz misji. W dziale FAQ można znaleźć pokaźny zbiór informacji dotyczących technologii kosmicznych, historii rozwoju firmy SpaceX, ich planów na przyszłość oraz obecnych działań. Znajdują się tam również odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące wyżej wymienionych tematów. Cały ten dział jest polską wersją redditowego Wiki/FAQ z /r/SpaceX. Tłumaczenie powstało za zgodą autorów wersji angielskiej.

Jesteśmy grupą osób, których wspólnym zainteresowaniem jest kosmos, a w szczególności eksploracja kosmosu przez ludzi. Poznaliśmy się wirtualnie na portalu wykop.pl, gdzie wspólnie śledziliśmy starty rakiet (nie tylko tych od SpaceX). Ze względu na duże zainteresowanie tematem przez użytkowników tego portalu, staraliśmy się na bieżąco dzielić nowościami i służyć pomocą na tyle, na ile mogliśmy. Po jakimś czasie doszliśmy do wniosku, że nie istnieje żaden zbiór informacji na temat firmy SpaceX w języku polskim. Wtedy przyszedł nam do głowy pomysł stworzenia kompendium wiedzy w postaci strony internetowej.

Uznaliśmy, że na początek najlepszym rozwiązaniem byłoby przetłumaczenie FAQ z subredditu /r/SpaceX. Po skontaktowaniu się z autorami angielskiej wersji oraz uzyskaniu ich zgody na tłumaczenie i publikację, przystąpiliśmy do czasochłonnego procesu tłumaczenia. Ze względu na to, że każdy z nas miał swoje obowiązki (praca, szkoła, studia), całość zajęła nam nieco ponad 4 miesiące. W tym czasie przetłumaczyliśmy ponad 200 stron A4, po drodze sprawdzając informacje i aktualizując rzeczy, które się zmieniły. Następnie, po dokonaniu korekty tekstu zbudowaliśmy tę stronę, gdzie umieściliśmy całą naszą pracę.

Od teraz planujemy na bieżąco rozbudowywać dział FAQ, uzupełniając go o nowe rozdziały, a także dodawać aktualności związane z działaniami firmy SpaceX.

Aby być zawsze na bieżąco, zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony i mamy nadzieję, że spodoba wam się tutaj. Zachęcamy również do komentowania i dzielenia się uwagami na temat tworzonych przez nas treści, co pozwoli znacząco polepszyć ich jakość.

W dziale kontakt znajduje się lista autorów, z którymi można się skontaktować w sprawach związanych z publikowanymi treściami oraz działaniem strony.

Komentarzy: 6

Anonimowy mod

Brawo! Dobra robota Panowie!

Odpowiedz
Anonimowy mod

Takich informacji właśnie szukałem. Kawał dobrej roboty z Waszej strony :)

Odpowiedz
Gość H. mod

oJ.. JEST ok,JUŻ OD DAWNA COŚ TAKIEGO SZUKAŁEM ,JESTEM ZAUROCZONY TĄ FIRMĄ ELONA MUSKA JAK I JEGO OSOBĄ.Fantastycznie że jesteście.

Odpowiedz

Duże gratulacje.Do tej pory śledziłem postępy firmy Elona Muska na stronie spacex.com. Teraz będzie łatwiej poznać więcej szczegółów dzięki Waszej pasji.
Serdeczne jeszcze raz gratulacje.

Odpowiedz

Prześlij komentarz