Elon Musk o SpaceX, Marsie i o życiu w symulacji

Podczas Code Conference w Los Angeles Elon Musk udzielił nam wielu ciekawych informacji na temat SpaceX, kolonizacji Marsa i podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia w symulacji. Z najnowszych informacji wynika że koszt pierwszego członu Falcona 9 to około 70% czyli 30-35 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę że przygotowanie odzyskanego Falcona do ponownego startu to zaledwie 1 milion dolarów, jest to niesamowicie opłacalne. Niedawno odzyskany Falcon z misji CRS-8 powinien ponownie polecieć za około 2-3 miesiące. Klientów na pierwszych lot jest wielu, między innymi SES, który wysłał na rakiecie Falcon 9 już dwie satelity: SES-8 w 2013 roku i SES-9 w marcu tego roku. Elon powiedział też że podczas pierwszego lotu Falcona Heavy nie zostanie wyniesiona na nim żaden prawdziwy satelita, więc możemy tylko zgadywać i się domyślać co będzie ładunkiem podczas tego lotu, zaplanowanego na przełom 2016 i 2017 roku (wciąż możemy mieć nadzieję że będzie to jednak grudzień 2016 a nie styczeń 2017).
Jak dobrze już wiemy w maju 2018 roku SpaceX ma w planach wysłanie zmodyfikowanej kapsuły kosmicznej Dragon V2 znanej jako Red Dragon na powierzchnię Marsa w celu przeprowadzenia badań i przetestowania lądowania na czerwonej planecie. Elon Musk dodał na tej konferencji, że SpaceX ma zamiar wysyłać coś na Marsa w każdym okienku startowym począwszy od 2018 roku, czyli co 26 miesięcy. Elon zdradził również że SpaceX planuje wysłanie ludzi na Marsa w 2024 roku z lądowaniem w 2025 roku (:D). Dodał również że kolonizacja Marsa powinna być wielką szansą dla innych prywatnych firm, a najlepszym ustrojem dla Marsa powinna być demokracja bezpośrednia ze względu na to że występuje mniejsze ryzyko korupcji, łatwiej wprowadzać nowe prawa i pozbywać się tych niepotrzebnych. Na pytanie o to co sądzi o pomyśle że żyjemy w super zaawansowanej symulacji stworzonej przez super zaawansowaną cywilizację odpowiedział że jest to możliwe, biorąc pod uwagę tak szybki rozwój technologii. Poniżej można obejrzeć całą konferencję:

Komentarzy: 5

Anonimowy mod

"łatwiej wprowadzać nowe prawa" - ale to przecież WADA :) To właśnie prowadzi do takich ustrojów jak w Grecji, gdzie państwo płaci za mycie rączek. Wszyscy chcą dostawać pieniążki za mycie rączek, więc ochoczo zagłosują...

Odpowiedz

Na Marsie każda rzecz będzie kosztowała. Chcesz oddychać - zapłać, chcesz się umyć sięgnij do portfela. Tam się pieniądze nie będą brały znikąd bo KAŻDA rzecz trzeba będzie wykonać na miejscu. Demokracja bezpośrednia powinna zadziałać. Koniec końców i tak po wprowadzeniu maksymalnej robotyzacji wrócimy do komunizmu. Kiedy roboty zaczną budować roboty będziemy mieli na świecie 6mld bezrobotnych. Bardzo wściekłych bezrobotnych.

Odpowiedz
Anonimowy mod

Średnie iq na marsie pewne będzie w okolicach 130 więc populizm nie przejdzie tym bardziej, że uchwalenie prawa pewnie będzie poprzedzała obiektywna debata.

Odpowiedz
Gość H. mod

Największym nieszczęściem dla Osadników na Marsie będzie wprowadzenie pieniądza ,a prawo i sądy muszą być wymyślone na nowo na potrzeby i warunki Marsa i przez Ludzi Marsa .Nie mogą się Nowe Prawa na Marsie sugerować starymi ziemskimi .Nie wolno na Marsie dla jej Społeczności zakładać Sklepów za walutę ,a tylko na zasadzie Rozdawnictwa .Pieniądz w krótkim czasie na Marsie doprowadzi do zagłady Osadników ,to będzie największą zakało rozwojową tej społeczności ,tak jak się to stało na Ziemi.Każdy Osadnik musi być wyposażony w Drukarki 3-D ,które mu rozwiążą problemy z drobnymi naprawami .Nie będzie też wywożenia jakiś tam śmieci ,które będą z mieszkań wydalane pocztą Pneumatyczną do kompostowni ,a wykorzystywane potem w Szklarniach.Osiedla będą pod dużymi Kopułami ,a komunikacja elektrycznymi pojazdami ,albo Rowery ,a na dłuższe odległości pomiędzy kopułami to Hiperlop.

Odpowiedz
Gość H. mod

Marcin--Właśnie z tego powodu nie można do społeczności marsjańskiej wprowadzać jakiegoś Pieniądza ,absolutnie to jest niemożliwe, ze względu na przetrwanie tych Osadników .Pieniądz ich w krótkim czasie zniszczy.Tam społeczność musi żyć w głębokiej Komunie ,wszystko jest wszystkich ,tak jak teraz Astronauci z kosmonautami dzielą się wszystkim ze wszystkimi .Jak widać to już Funkcjonuje w 100% od 16-lat na ISS i to założenie jest Bezbłędne.Tam na Marsie musi być podobnie ,a wszystkie drobne awarie ,to ta społeczność o 130 IQ będzie sobie sama rozwiązywała Drukując części w własnych 3-D.i to z wszystkich materiałów .Zamiast sklepów muszą mieć punkty Rozdawania produktów do codziennego życia które będą dostarczane z Ziemi ,albo drukowane na miejscu ,mam na myśli Jedzenie.Surowce miejscowe muszą być wydobywane Kombajnami Automatycznymi i autonomicznymi ,od razu przerabiane w nich w środku na produkt Końcowy i od razu transportowane automatycznie w rurociągach ,albo Hiperlopem do Osiedli w Kopułach doglądane przez Operatorów Komputerowo w Osiedlach .To muszą być kombajny-Fabryki automatyczne i Robotyczne nie można budować tradycyjnych jak na Ziemi ,kopalń ,hut ,stalowni i tradycyjnego transportu ciężarowego, koparki ,ładowarki i wywrotki, to jest Absurd ,nie po to Ziemianie się przenoszą , jako Osadnicy na Marsa ,żeby tam potem całe życie obsługiwać ,Koparki ,Wywrotki ,jako kierowcy ,Marteny i Walcownie ,jako Hutnicy i to jeszcze w skafandrach Kosmicznych .To jest utopia .Tam trzeba od razu dla transportu ,zakazać budowy dróg ,Maglev ,Hiperlop ,i chodniki ,Tunele ,Hermetyczne pomiędzy kopułami mieszkalnymi ,dla poruszania się bez skafandrów .Nie po to tam jadą z IQ 130-.

Odpowiedz

Prześlij komentarz