Start rakiety Falcon 9 z satelitami Eutelsat 117 West B i ABS-2A – 15 czerwca 2016

Na 15 czerwca 2016, na godzinę 16:29 czasu polskiego (14:29 UTC), planowany jest start rakiety Falcon 9 FT z satelitami Eutelsat 117 West B oraz ABS-2A. Okno startowe potrwa 45 minut. Około 9 minut po starcie planowana jest próba lądowania pierwszego stopnia rakiety na statku Of Course I Still Love You na Oceanie Atlantyckim. Dostępne będą dwa rodzaje transmisji na żywo ze startu i lądowania: Techniczna – widok z rakiety, parametry lotu, komunikacja radiowa, bez zbędnego komentarza. Ogólna – z pełnym komentarzem prowadzących. Oba streamy obok siebie będzie można oglądać w zakładce LIVE. Na stronie http://multistream-player.com/SpaceX można oglądać streamy, czytać komentarze z Reddita, słuchać komunikacji radiowej z Kennedy Space Center i wiele innych, zmieniając przy tym wielkość i ustawienie elementów na stronie. Warunki pogodowe na czas startu powinny być dobre. W tej chwili pogoda daje 80% szans na start w wyznaczonym terminie.
Misja Eutelsat 117 West B/ABS-2A będzie szóstą misją SpaceX w tym roku. Satelita Eutelsat 117 West B będzie świadczył usługi mieszkańcom Meksyku, Ameryki Łacińskiej i Południowej. Został on zbudowany przez firmę Boeing, jego planowany czas działania to 15 lat. Więcej na temat satelity Eutelsat można dowiedzieć się z tego dokumentu.
Satelita ABS-2A, również zbudowany przez Boeinga, będzie świadczył usługi mieszkańcom Rosji, Azji i Afryki. Więcej na temat tego satelity można dowiedzieć się na stronie ABS.
W czasie tej misji przeprowadzona będzie kolejna próba odzyskania pierwszego stopnia rakiety. Ma on wylądować na statku Of Course I Still Love You na Oceanie Atlantyckim. Statek będzie ustawiony około 681 km od miejsca startu.
Test statyczny przed misją odbył się w niedzielę, 12 czerwca. Autor: Mamuts

Prześlij komentarz