SpaceX wystrzeli satelitę Kacific-1


Firma Kacific Broadband Satellites Group z Singapuru podjęła decyzję, że SpaceX będzie firmą, która otrzyma zadanie wyniesienia na orbitę satelity telekomunikacyjnego Kacific-1, budowanego obecnie przez Boeinga. Kacific-1 zostanie wystrzelony w 2019 roku za pomocą Falcona 9, dwustopniowej rakiety orbitalnej, budowanej od podstaw z myślą o maksymalnej niezawodności i możliwości jej wielokrotnego wykorzystywania.

„SpaceX ma rozległą wizję, która do nas przemawia”, powiedział Christian Patouraux, dyrektor wykonawczy (CEO) firmy Kacific. „Nasza firma angażuje się w zmienianie sposobu w jaki ludzie myślą o przestrzeni kosmicznej i możliwościach które ona reprezentuje. Podpisanie umowy na start ze SpaceX to ważny krok w kierunku dostarczenia naszej własnej wizji. Nie możemy się doczekać aż zobaczymy satelitę Kacific-1 na szczycie rakiety Falcon 9 w 2019 roku”.

„SpaceX jest dumne, że może współpracować z Kacific nad kluczowym dla nich startem z ich pierwszym satelitą, Kacific-1”, powiedziała Gwynne Shotwell, prezydent i dyrektor operacyjny (COO) SpaceX. „Doceniamy ich wiarę w zaprezentowane przez nas możliwości i cieszymy się, że będziemy mogli wynieść ich satelitę na orbitę”.

W lutym 2017 roku Kacific złożył zamówienie w firmie Boeing na produkcję satelity Kacific-1. Będzie on oparty na sprawdzonej platformie Boeing 702 i jest zaprojektowany z myślą o zapewnieniu szerokopasmowej transmisji poprzez 57 wiązek w paśmie Ka. Osiągnie on największą moc sygnału w historii komercyjnych satelitów w regionie południowo-wschodniej Azji i Pacyfiku.

Wiązki są precyzyjnie dobrane, tak aby pokryć konkretne obszary zapotrzebowania na terenie dwudziestu krajów w regionie. Dzięki temu firmie udało się sprzedać miejsce już na ponad pięćdziesięciu z nich, z czego większość jest zarezerwowana w ponad 70 procentach. Czas działania satelity na orbicie przewidziany jest na co najmniej 15 lat.

Satelita ma być współdzielony z firmą SKY Perfect JSAT Corporation, która będzie z niego korzystała pod nazwą JCSAT-18. SpaceX umieściło już na orbicie dwie satelity tej firmy: JCSAT-14 w maju 2016 roku oraz JCSAT-16 w sierpniu 2016 roku.


Autor: Elthiryel

Komentarzy: 4

Fajnie, że manifest na 2019 się zapełnia:)

Odpowiedz

Domyślam się, że cytaty tłumaczycie z angielskiego a tam kropka jest przed znakiem cudzysłowu, ale w języku polskim jest inaczej i kropka zawsze jest po cudzysłowie. Przy okazji – w Polsce – znak otwierający to „ (alt+0132) a nie “ (alt+0147) ;)

A tak przy okazji to do czego służą wiązki w paśmie Ka? Do czego ten satelita może być wykorzystywany; telewizja, internet czy coś innego?

Odpowiedz

Dzięki wielkie za uwagi, zaraz to poprawię. :) Satelita ma przede wszystkim dostarczyć szybki internet do obszarów gdzie obecnie są z tym problemy.

Odpowiedz

Dzięki za odpowiedź co do zastosowania satelity.
Co do interpunkcji to jeszcze z kilka przecinków brakuje przed „że” oraz jest zbędny przed „oraz” :p

Odpowiedz

Prześlij komentarz